
03:15, 31 березня
Головною загрозою для США Пентагон вважає Китай , а не Росію
Міністр оборони США Піт Гегсет охарактеризував Китай як “єдину постійну загрозу” у секретному стратегічній директиві національної оборони. Тимчасовий документ із дев’яти сторінок, що визначає пріоритети високопосадовців Пентагону, був підписаний та поширений у середині березня. У ньому оприлюднили концепцію президента Дональда Трампа щодо підготовки до потенційної війни з Китаєм та захисту США від загроз на “ближньому зарубіжжі”. У контексті останнього пункту згадуються Гренландія та Панамський канал.
Гегсет описує потенційне вторгнення Китаю на Тайвань та недопущення захоплення острова як сценарій, який має бути пріоритетним у порівнянні з іншими загрозами, за одночасного захисту національної безпеки США. У зв’язку з цим Пентагон планує посилити військову присутність в Індо-Тихоокеанському регіоні, збільшивши кількість підводних човнів, бомбардувальників, безпілотних кораблів, спецпідрозділів армії та морської піхоти. Також США займуться зміцненням оборони місцевих місць дислокації своїх військ, створенням запасів для попереднього розміщення та покращенням логістики.
Крім цього Пентагон зосередиться на антитерористичних операціях проти груп, які мають можливості і наміри завдати удару США. Водночас Вашингтон чинитиме тиск на союзників у Європі, на Близькому Сході та у Східній Азії, щоб вони витрачали більше коштів на оборону та взяли на себе основну роль у стримуванні загроз з боку Росії, Північної Кореї та Ірану, наголошується у тексті.
Видання акцентує, що адміністрація 46-го президента Джо Байдена також називала Китай найголовнішим противником США та готувалася до конфлікту у Тихоокеанському регіоні. Однак, крім цього, особлива увага в національній оборонній стратегії 2022 року приділялася альянсам для протидії російській агресії. Тоді як Гегсет наголошує, що союзники по НАТО повинні взяти на себе “набагато більше” щодо забезпечення власної безпеки і не розраховувати на США, оскільки пріоритети американців зосереджені в інших місцях.
Директива також наказує військовим забезпечити доступ до Панамського каналу та відігравати більш активну роль у боротьбі з наркотрафіком, нелегальними мігрантами, охороні кордонів та депортації — зазвичай ці функції виконує Міністерство внутрішньої безпеки. Крім того, у документі є пункт про розширення ядерних сил та протиракетної оборони США, зокрема за допомогою “золотого купола”, про який говорив Трамп.
Документ подали комітетам конгресу США з національної безпеки. І республіканці, і демократи назвали його заплутаним, повідомив помічник одного із конгресменів.
Існує суперечність між “ми хочемо американської могутності та військового панування у світі, і ми хочемо бути скрізь, але також і ніде”, — наголосив він. На його думку, за такої непослідовності Пентагону буде складно розробити остаточну стратегію.
Раніше представники Республіканської та Демократичної партій закликали уряд США відмовитися від статус-кво, що склався після завершення Холодної війни у відносинах з РФ, та визначити Москву постійною загрозою глобальній безпеці.
- Сполучені Штати Америки заздалегідь попередили як Україну, так і союзників про підготовку російськими військами до удару експериментальною ракетою “Орєшнік”.
- Лідер Північної Кореї каже, що “ніколи раніше ворогуючі сторони на Корейському півострові не стикалися з таким небезпечним і гостроим протистоянням, яке могло перерости в найбільш руйнівну термоядерну війну”.
- За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.
- Інформує bukvy.org
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
03:15
31 березня
ТОП новини
live comments feed...