
00:20, Сьогодні
Сплати боргів на 50 мільярдів уникає колишній власник “Дельта Банку”
Ексвласник збанкрутілого “Дельта Банку” Микола Лагун уже понад десять років переховується у Відні та намагається оформити банкрутство, визнаючи лише 7 з понад 50 мільярдів гривень боргів. Тим часом, його бізнес-активи в Україні продовжують працювати, а нерухомість і земля – приносити дохід.
Аналітики і журналісти з’ясували: Лагун не просто не бідний, а контролює земельний банк площею сотні тисяч гектарів у Київській, Івано-Франківській, Чернігівській областях та навіть у Криму. Причому все це – через мережу підставних осіб і компаній, серед яких найчастіше фігурують чотири прізвища: Литвин, Сергієнко, Миколенко та Чабала.
Офіційно Лагун володіє лише кількома компаніями, проте через структуру пов’язаних осіб контролює значно більше. Найпоказовіший кейс – Білогородка під Києвом. Формально тут розташовані активи щонайменше чотирьох фірм: “Крем-1”, “Графіті-2”, “Бородянінвестменс” та “Град Вільне”, які володіють понад 300 га землі. Орієнтовна вартість – понад 1,2 млрд грн.
Окремо варто згадати про елітні ділянки в Козині: колишні турбази, які перетворюються на котеджні містечка. За даними з відкритих джерел, забудова тут ведеться повільно, але вартість землі – захмарна. Йдеться про мільйони доларів, які держава навіть не намагається повернути як компенсацію боргів перед Нацбанком та Фондом гарантування.
Не менш показовий кейс – Івано-Франківщина. Тут Лагун через пов’язані компанії володіє 147 га курортної землі в селі Бистрець. Ще понад 60 га сільськогосподарських угідь записані на структури, пов’язані з Лагуном у Чернігівській області.
Також ексбанкір контролює низку комунальних активів, зокрема, “Облтеплокомуненерго” і “Ніжинтепломережі”, що оперують у сфері теплопостачання. Їхня цінність не лише у тарифах, а й у землі, на якій розташовані котельні – це ще один потенційний інвестиційний ресурс, поки держава мовчки спостерігає.
Кримські активи, які формально належать сестрі Лагуна, також досі приносять прибутки. Йдеться, зокрема, про ЖК “Сонячний” у Ялті та низку комерційної нерухомості в Севастополі. Оскільки повернути цю власність юридично складно, лишається питання: чому не заарештовано хоча б українські активи?
Лагун визнає лише 7 з 50+ мільярдів боргів, а погашати їх обіцяє з “клеркської” зарплатні у Відні. Водночас його структури в Україні заробляють, а активи не заарештовуються навіть попри очевидну пов’язаність із тими ж Сергієнком чи Литвином.
Нагадаємо: 10 років тому саме Лагун і його “Дельта Банк” стали символом банківської піраміди. І досі залишається питання – чому цей символ безкарності досі поза відповідальністю, хоча його активи буквально лежать на поверхні.
Інформує nenka.info
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:24
10 квітня
live comments feed...