• Головна
  • Велике братське поховання воїнів римської доби виявили у Відні під футбольним полем
01:55, Сьогодні

Велике братське поховання воїнів римської доби виявили у Відні під футбольним полем

Під час реконструкції футбольного поля у Відні будівельники натрапили на братську могилу римських воїнів, що сформувалася близько 2000 років тому.

Про це повідомляють The Guardian та Associated Press.

Археологи дослідили місце під футбольним полем та виявили там тіла щонайменше 129 людей. Очікується, що загальна кількість померлих у могилі може перевищувати 150. Відтак дослідники називають відкриття безпрецедентним для Центральної Європи.

"У римській історії майже не було подібних знахідок. У Німеччині, наприклад, знаходили багато зброї на місцях давніх битв, але так, щоб збереглися тіла воїнів — це надзвичайна рідкість", – пояснила керівниця розкопок Мікаела Біндер.

Вчені вважають, що це рештки римських воїнів, які загинули в битві з германськими племенами. За словами дослідників, на цьому місці в I столітті нашої ери мала статися "катастрофічна військова подія". Останки бійців вважають свідченням перших відомих боїв у цьому регіоні.

Останки римських воїнів майже дві тисячі років тому склали в одну яму – це відрізняється від звичайної на той час практики поховання. До III століття солдатів у Римській імперії кремували.

Братська могила свідчить про те, що трупи на цьому місці скидали поспішно та неорганізовано. Це також підтверджують ознаки пошкоджень на тілах, зокрема на частинах голови, тулуба та тазу.

Усіх загиблих ідентифікували як чоловіків переважно у віці від 20 до 30 років. Науковці кажуть, що померлі загалом мали ознаки хорошого здоров'я, але отримали різні бойові травми.

Археологи на розкопках
Фото: Віденський музей
Велике поховання воїнів
Фото: Віденський музей
Розкопки у Відні
Фото: Віденський музей
Рештки померлих воїнів
Фото: Віденський музей

"У них різні бойові поранення, зокрема внаслідок страти. Це справді поле битви. Є рани від мечів, списів, а також сліди тупих травм", – додала голова Віденського міського археологічного відділу Крістіна Адлер-Вельфль.

Вуглецевий аналіз показав, що люди, останки яких знайшли в могилі, померли між 80 і 130 роками нашої ери. Таким же періодом датуються артефакти поруч із тілами – зброя, обладунки та цвяхи, які використовували в римському військовому взутті.

Науковці планують провести аналіз ДНК померлих, аби дізнатися більше про римських військових.

"Найбільш імовірна теорія – поховання пов’язане з Дунайськими походами імператора Доміціана – це 86-96 роки нашої ери", – зауважила Крістіна Адлер-Вельфль.

Археологи кажуть, що відкриття також розкриває ознаки заснування поселення, яке пізніше стало сучасною столицею Австрії.

Раніше в Ізраїлі трирічна дівчинка знайшла печатку часів Стародавнього Єгипту. На артефакті віком близько 3800 років зображено скарабея – символу нового життя.

Інформує life.pravda.com.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...