11:08, 22 вересня 2020 р.
Надійне джерело
ВЯЧЕСЛАВ ЗАДОРЕНКО: «МИ ПОВИННІ ВІДСТОЯТИ СПРАВЕДЛИВУ КОМПЕНСАЦІЮ ЗА ВІДХОДИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ МЕГАПОЛІСУ!»
Чи справедливо, що громада не бере участі в управлінні сміттєзвалищем?
Чи справедливо, що наші люди страждають від отруєного повітря, води і ґрунту?
Чи справедливо, що компенсація від Харкова за користування сміттєзвалищем складає всього декілька десятків гривень на рік з розрахунку на одного пересічного дергачівця.
По цим важливим питанням озвучив свою позицію кандидат на посаду Голови Дергачівської громади Вячеслав Задоренко у статті, що була опублікована в газеті «Вісті Дергачівщини».
Що робити із Дергачівським сміттєзвалищем?
Для Дергачівської громади проблема звалища твердих побутових відходів, яке вже десятиліттями отруює життя Дергачів та навколишніх сіл, є найболючішою серед усіх інших.
Місцеві жителі надзвичайно незадоволені тим, що у них під боком знаходиться величезна купа сміття, але вплинути на ситуацію наразі не можуть. Свого часу, під тиском і, можливо, маючи особисті зацікавлення, дергачівська влада прийняла рішення передати Харкову землю під сміттєзвалищем. Тепер полігон – як острів серед Дергачівського району.
Ідеальним варіантом було б закриття полігону і рекультивація відходів. Кошти на реконструкцію полігону є – так, лише жителі Харкова щороку платять сотні мільйонів гривень за вивіз сміття з їх квартир. А скільки мільйонів та мільярдів за вивіз промислових та будівельних відходів сплачують харківські підприємства?
Кожного разу, коли постає питання закриття звалища, проводяться фіктивні «громадські слухання», на яких ухвалюється рішення продовжити експлуатацію полігону. Більше того, звалище постійно розростається. Харківське керівництво через своїх поплічників у дергачівській місцевій владі продукує формальні постанови щодо підтримки використання та розширення звалища.
Чому ніхто з владних кіл досі не поцікавився думкою простих дергачівців щодо проблеми сміттєзвалища? Якби дійсно спитали думку дергачівської громади, реакція і результати були б абсолютно іншими. Якщо цього не зробити, звалище буде розширюватися ще багато років, отруюючи життя нашим людям.
Чому дергачівці сплачують ті самі тарифи за вивіз та утилізацію сміття, що й харків’яни, в той час як звалище та всі його видатки знаходяться в нашій громаді?
Скільки заробляє харківська бюрократія на продажі сировини для вторинної переробки, яку постачає сміттєзвалище? А на самому вивозі відходів?
Кому і скільки заноситься хабарів, щоб до бюджету Дергачів офіційно нараховувалося 800 тисяч гривень на рік? Сума офіційної компенсації Дергачівській громаді має бути на порядки більшою, аніж декілька десятків гривень на одного дергачівця на рік, як зараз.
Необхідні справжні громадські слухання із питань, пов’язаних з полігоном, із залученням широкого кола експертів та дергачівської громадськості, а не фіктивні засідання чисельністю у декілька десятків людей задля дотримання формальної процедури. Над ситуацією на сміттєзвалищі потрібен спільний контроль харків’ян і дергачівців. Для цього варто заснувати спільну наглядову раду за принципом складу 50 на 50.
Зараз звалищем розпоряджається харківське КП «Муніципальна компанія поводження з відходами». Чому в чиновників обласного центру монополія на цей величезний смітник, розташований на нашій території? Чому комунальні служби Дергачів не можуть керувати об’єктами своєї громади? У Дергачівської громади повинно бути як мінімум 50 % в управлінні та бюджеті сміттєзвалища. А всі принципові рішення щодо долі звалища повинні ухвалюватися тільки на місцевому дергачівському референдумі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:25
Вчора
14:20
21 листопада
12:46
21 листопада
live comments feed...