Навісне обладнання для мотоблока своїми руками

Якщо ви маєте ділянку в сільській місцевості або дачу, де вирощуєте овочі для себе або на продаж, то знаєте, як важко обходитися без спеціальної техніки. Багато власників дач успішно використовують у своєму господарстві мотоблок. Цей мобільний механізований засіб незамінний у сільськогосподарських роботах, але він стає ще ефективнішим із навісним обладнанням.

Переваги самостійного виготовлення навісного обладнання

Для тих, хто володіє невеликою земельною ділянкою, витрати на придбання навісного обладнання для мотоблока можуть бути зайвими та часто не по кишені. Для детальної інформації перейдіть на посилання https://agrodream.com.ua/samorobne-navisne-obladnannya-do-motobloka.html. Інша справа, якщо у вас велика ділянка, тоді витрати швидко окупляться. Але як бути тим, хто вже має мотоблок, але не має коштів на додаткове обладнання, або покупне обладнання швидко зламалося? Єдиний вихід - зробити навісне обладнання для мотоблока своїми руками.

Виготовлення підгортальника

Для створення підгортальника вам знадобляться два металевих диски завтовшки до 2 мм. Розмістіть їх так, щоб диски розкривалися назовні. Коли кут буде виставлено, підгортальник приварюють або закріплюють болтами. Після цього пристрій прикріплюють до зчіпки (це, можливо, єдине, що вам доведеться купити), а потім кріплять безпосередньо до мотоблока. Тепер саморобний підгортальник готовий до використання в господарстві.

Виготовлення картоплесаджалки

Конструкція картоплесаджалки має деяку схожість із підгортальником: для неї також потрібні два диски, які розміщуються внизу, а зверху закріплюється чаша для картоплі. Через спеціальний отвір картопля потрапляє в землю, а диски засипають її.

Щоб зібрати картоплесаджалку, вам знадобляться такі компоненти:

  • Рама.
  • Колісна вісь і колеса.
  • Чаша для бульб.
  • Сталеві штифти.
  • Регулювальний механізм.
  • Зачіпні зірочки.

Рама є основою, до якої кріпляться всі інші елементи. Щоб картопля не випадала з чаші у невідповідний момент, перед колесами встановлюється металева пластина. Для правильного розподілу бульб у ґрунті необхідно добре налаштувати регулювальний механізм. Колеса можуть бути різними, використовуйте ті, що є у вас, або ті, які зможете знайти.

Виготовлення ґрунтозачепів

Для таких робіт, як оранка чи посадка картоплі, вам знадобляться ґрунтозачепи. Для їх виготовлення потрібні зварювальний апарат, болгарка і кілька заготовок. Використовуйте старі автомобільні диски, а як зуби для ґрунтозачепів - металевий куточок. Прикріпіть до підшипника піввісь, а в центр диска приваріть квадратну пластину так, щоб її кути доходили до країв диска. Щоб зміцнити конструкцію, додатково прикріпіть пластину до диска болтами. Піввісь кріпиться до диска з внутрішньої сторони.

Для зачепів розріжте металевий куточок на шматки, складіть кожні два відрізки у кут і зваріть їх разом. Готові зачепи встановіть на ободі диска з відстанню між ними 15-20 см.

Висновок

Як бачите, створення навісного обладнання для мотоблока своїми руками не таке вже й складне завдання. Ви можете переглянути кілька відео на цю тему, щоб краще зрозуміти процес і впоратися з усіма необхідними завданнями для забезпечення максимальної ефективності вашого мотоблока.

Виготовлення навісного обладнання для мотоблока власноруч - це цікавий процес. Багато аграріїв роблять це не тільки заради економії, а й тому, що це їхнє хобі. Ба більше, мотоблок теж можна зробити вручну. Проте, якщо вам потрібні якісні довговічні інструменти, зверніть увагу на заводські пристрої. Сьогодні на ринку представлено безліч навісного обладнання з гарантією якості, яке прослужить вам довгі роки. Для детальної інформації, перейдіть на наш сайт https://agrodream.com.ua.