Сонячні електростанції - прекрасна можливість автономної електроенергії. Їх купують для того, щоб не залежати від нестабільної роботи мережі. Також для того, щоб економити кошти та отримувати прибуток.

Мета купівлі сонячної електростанції:

  • Економія

Зазвичай сонячні електростанції генерують електрику, яка застосовується для потреб підприємства або приватного будинку. Це дає можливість не залежати від постійно зростаючих цін на електроенергію. Енергія сонячної електростанції залишається дешевою, що дає змогу економити кошти;

  • Енергетична незалежність

Сонячна електростанція генерує обсяг електроенергії, необхідний на всі потреби будинку. Це повністю звільняє від залежності від нестабільної роботи електромережі та аварійних відключень;

  • Прибуток

Є сонячні електростанції, які можуть виробляти електроенергію із запасом. Надлишок електрики можна продавати в мережу. Для цього необхідно укласти договір з Обленерго, згідно з чинним законодавством. А також така можливість має бути передбачена пристроєм станції.

Для того, щоб вибрати конкретний тип електростанції, треба вирішити, для якої мети буде використовуватися обладнання, які завдання ви ставите в пріоритеті.

Типи сонячних електростанцій:

Автономні

Призначені для вироблення електроенергії виключно для потреб будинку. Для накопичення надлишкової електроенергії використовують акумуляторні батареї, які постачатимуть електрику в темний час доби (коли СЕС не зможе генерувати електроенергію);

Мережеві

Не мають можливості накопичувати зайву електроенергію, оскільки не оснащені акумуляторними батареями. Але можуть надлишок електрики віддавати в електромережу. Існують програми, за якими можна продавати надлишки електроенергії: «Зелений тариф», «Net-Billing», «Net-Metering»;

Гібридні

Цей тип СЕС поєднує в собі переваги мережевих і автономних типів. Гібридні електростанції можуть працювати і з акумуляторними батареями, і з електромережею. Обладнання влаштоване так, що може легко перемикатися з мережі на батарею, що забезпечує безперебійне електропостачання. Сонячну електростанцію можна також індивідуально налаштувати, щоб вона в певний час виконувала конкретні завдання. Наприклад, гріла воду, заряджала електромобіль тощо.

Якщо регулярно обслуговувати сонячну електростанцію та дотримуватися правил щодо її експлуатації, то вона якісно працюватиме щонайменше 25 років, день у день перетворюючи сонячну енергію на електричну. Але все таки, щоб СЕС працювала максимально ефективно, треба встановити правильно підібрану систему.

Елементи системи:

Фотопанелі (батареї)

Основні компоненти станції. Вони перетворюють сонячне світло на електрику;

Інвертор

Перетворює постійний струм на змінний. Змінний струм використовують для живлення споживачів;

Акумуляторні батареї

Служать для накопичення зайвої електроенергії. Встановлені не у всіх СЕС. Але за бажання і необхідності можна додатково докупити.

Кріплення

Призначені для встановлення обладнання на даху або в іншому місці.

Кабелі

За їх допомогою підключають обладнання.

Також є можливість встановити спеціальну систему моніторингу, яка дасть змогу дистанційно керувати і контролювати роботу системи. Під час встановлення сонячної електростанції треба вибрати найбільш сонячне місце, щоб збільшити ефективність отримання електроенергії.

Кожна система має свої особливості та підходить для конкретних умов. Проаналізувавши та порівнявши можливості кожного обладнання, можна підібрати оптимальний варіант, який найбільше підійде саме для вашого будинку.