Проводити кастрацію чи не проводити? Кастрація кобеля - тут у багатьох собаковласників з'являється негативна відповідь. Вони запевняють у відсутності сенсу ризикувати, укладаючи тварину під скальпель. Навіщо піддавати пса таким випробуванням шляхом позбавлення мужньої ознаки, він же:
- не самка і не здатний принести потомство, але може втекти і запліднити іншу самицю або вуличну собаку, що сприяє неконтрольованому розмноженню тварин;
- не ставить у квартирі міток, чим відрізняється від котячих.
Власникам самок доводиться турбуватися про стан матки, грудних залоз, а господарям кобелів начебто й турбуватися нема про що, і вони не прагнуть відвідати ветеринара-хірурга. А даремно. В окремих випадках каструвати собаку необхідно з лікувальних причин.
У деяких власників не припиняються переживання, що в результаті їх кастрований пес перетвориться на «неповноцінну» безстатеву істоту, а інші собаки з презирством ставляться до родича. Причина цих висновків – у олюдненні тварин, яке ми всі робимо більшою чи меншою мірою.
Тільки після самостійного та вдумливого аналізу всіх «за» і «проти» вам вдасться зі спокійною совістю дійти рішення щодо проведення процедури кастрації собаки та вибору її віку для цієї операції.
7 причин каструвати собаку
- знижується агресивність щодо інших собак;
- знижується загроза онкозахворювань сіменників та постати;
- припиняється мічення у приміщенні (актуально для господарів невеликих собак);
- зникає перезбудження;
- немає прагнень до пагонів;
- відсутня загроза заразитися при випадкових в'язках
- поліпшуються робочі характеристики (собаки-поводирі, мисливські пси).
Медичні показання для кастрації собаки
Противники стерилізації аргументують свою позицію тим, що організм не містить нічого зайвого. Це так. Але у природі собаки доживають до 6-8-річного віку. А домашні вихованці значно більше, до 10-16-річного. І в період життя у більшості з них з'являються хвороби насіннєвих залоз. Єдиним лікуванням та єдиною профілактикою виступає кастрація.
Насінникові пухлини традиційні для вікових кобелів старше 7-8-річного віку. Виділяють кілька видів новоутворень яєчок:
- сертоліома;
- семінома;
- лейдігома.
Простатит діагностують у нестерилізованих самців після 5-7-річного віку. Доброякісне новоутворення передміхурової залози у собаки часто не помічають. А при запущеному простатиті з'являються складнощі в процесі сечовипускання та дефекації. За наявності інфекції простати у сечі містяться гнійні чи кров'янисті включення. Стабільна періодичність в'язок запобігає застоям в простаті, але в'язки не можуть забезпечуватися на все життя.
При бездіяльності власника ситуації постійного збільшення простати відбувається розвиток промежинної грижі. З боку величезної залози відбувається тиск на кишечник. Для дефекації тварині доводиться із зусиллям тужитися. Тоді ослабленим м'язам промежини знаходиться вихід – розповзтися, а органам тазової порожнини – випасти в підшкірний грижовий мішок, який набуває вигляду великої пухлини біля ануса. У грижі можна виявити простату, сечовий міхур, кишкові петлі. Якщо якийсь орган буде защемлений, собачці загрожує загибель.
Кастрація тварин у Харкові. Підсумки. За чи проти?
Позитивний вплив кастрації на здоров'я та поведінкові характеристики кобеля є незаперечним. Вигода для людей – у покращенні робочих якостей тварини, будь то пошукові, мисливські, компанійські, упряжні. Тварині гарантує спокійне, задоволене життя «вічного цуценяти».
Але не можна забувати і про індивідуальний підхід. У кожній ситуації необхідна консультація ветеринара (Харків). Терра Вет – ветклініка у Харкові, у якій Ви отримаєте усі відповіді стосовно кастрації тварин.