Поняття дисплазія кульшового суглоба включає неправильний розвиток вертлужної западини і головки стегнової кістки, що призводить до зміни суглобової анатомії.
Породна схильність у собак
Дисплазія кульшових суглобів у собак проявляються у великих порід:
- ротвейлер;
- ньюфаундленд;
- бернський зенненхунд;
- кане корсо;
- німецька вівчарка;
- лабрадор та ін.
Захворювання буває також у середніх та дрібних порід теж.
Симптоми дисплазії тазостегнових суглобів у собак
Захворювання проявляється у віці від 4 до 8 місяців і характеризується кульгавістю. Кульгавість залежить від ступеня дисплазії та розвитку вторинних дегенеративних змін.
На початковому етапі з легким ступенем дисплазії у собаки відзначається «вихляюча» хода тазової частини, під час бігу задні лапи в русі нагадують ходу стрибаючого кролика.
При вторинному розвитку проблеми з'являється виражена кульгавість, яка може посилюватися після навантажень.
З тяжким ступенем пошкодження кульшових суглобів тварина встає з великими труднощами і вимагає відпочинку, навіть після незначних навантажень.
Ступені дисплазії у собак
А – немає ознак дисплазії;
В – стан суглобів майже в нормі;
С – легкий ступінь дисплазії;
D – середній прояв дисплазії у допустимих межах;
Е – важка дисплазія.
Діагностика дисплазії
Діагностика включає клінічну оцінку, пальпацію і рентгенологічне дослідження. При пальпації відзначається гіпотрофія м'язів тазу, а при відведенні кінцівки назад – виражена болючість.
Лікування дисплазії кульшових суглобів у собак
Лікування дисплазії у собак залежить від ступеня кульгавості. Існують консервативні методи лікування та хірургічні.
Консервативна терапія передбачає використання лікарських препаратів, дієти та лікувальної фізкультури (фізіотерапія). Препарати від дисплазії для собак спрямовані на зняття болю та запалення. Особливу увагу необхідно приділяти лікувальній фізкультурі, яка дозволяє адаптуватися патологічним суглобам до функціонального навантаження.
Хірургічне лікування дисплазії залежить від її ступеня та віку собаки. Основна мета – виключити синдром зіткнення та тертя в зоні головки стегнової кістки та вертлужної западини на тлі артрозу. На місці головки утворюється фіброзна або фіброхрящова тканина, а функція кінцівки зберігається за рахунок м'язового апарату.
Власникам собак необхідно пам'ятати, що дисплазія кульшових суглобів у тварин – це проблема, яка потребує своєчасної діагностики та якнайшвидшого вибору оптимального методу лікування. Упустивши можливість ранньої корекції патології, власник надалі стикається з серйозними наслідками прогресування проблеми.
Терра Вет – ветеринарна клініка у Харкові (23 серпня), яка займається лікуванням захворювань опорно-рухового апарату у собак. Якщо у Вашого вихованця біль у лапах, звертайтеся до нашої ветклініки і ми обов'язково допоможемо Вашому улюбленцю. Пам'ятайте, що хворобу можна спинити, стан стабілізувати за короткий термін у разі своєчасного звернення до ветеринара.