Вивчення літер та поповнення словникового запасу – невід'ємні кроки на шляху розвитку дитини. Основним інструментом у цьому напрямі є буквар. Однак, будучи єдиним джерелом інформації, базовий підручник швидко набридне. Атмосферу заведено розбавляти тематичними іграми. Особливою популярністю у цьому напрямі користуються «Звіробуки». Розглянемо огляд настільні ігри.
Правила гри
Вам запропоновано чотири набори карток зі звірами та літерами. Колір у кутку картки вказує на рівень складності. Помаранчевий – легкий, а зелений, блакитний та фіолетовий – складніші за зростанням. Сенс гри полягає в тому, що ви полюєте на звіра та відкриваєте літери, які є у назві тварини.
Гравець, подібно до сапера, відкриває клітини з картками і збирає літери, що складають назву звіра, на якого оголошено полювання. Невідповідна клітина означає, що естафета переходить наступного гравця. Прості правила гри дозволяють у невимушеній формі вивчити алфавіт та ознайомитися з назвами тварин.
Особливості настільної ігри «Звіробуки»
Гра насправді є вагомою цінністю, хоча б тому, що вона є основою для п'яти змагань. Ви можете грати за основними правилами, викладеними вище, або перейти до «Меморі», «Лото», «Пальники», «Балде». Ці заняття здатні тренувати пам'ять, уважність, грамотність та зосередженість.
Класична ідея «Меморі» полягає в тому, щоб знайти однакову пару, в даному випадку пару схожих літер. На відміну від основної гри, «Зверобукви», тут за один хід гравці перевертають одразу дві карти: якщо вони парні, то їх необхідно прибрати зі столу, якщо ні – перевернути назад, сорочкою догори.
У «Лото» потрібно швидко реагувати, щоб поповнити комплект необхідною літерою. А «Пальники» і «Балда» схильні до швидкого твору слів з отриманого набору букв. Окрім основних переваг, ці змагання, зрештою, дозволяють невимушено розширити словниковий запас.
Відмінність від подібних ігор
Конкуренцію навчальній «настілці» можуть скласти «Турборахунок», «Делісімо» та «Геометрика». Основна відмінність полягає у предметі гри – зазначені набори націлені тренувати математичні навички: «Турборахунок» допомагає освоїти основний рахунок, «Делісімо» – дробові числа, а «Геометрика» – геометричні фігури. Крім того, «Турборахунок» у четвірці, що розглядається, є досить динамічною грою, яка не підходить для вечірніх занять.
Кому варто купити гру «Зверобукви»?
Насамперед змагання «Зверобукви» буде цікавим для дошкільників, які вивчають алфавіт і перші слова. Купити гру можна, якщо вашій дитині вже виповнилося чотири роки. Втім, якщо говорити про згадані «Лото» та «Меморі», «Пальники» та «Балда», то «Зверобукви» - чудовий подарунок і для учнів початкових класів. У команду можна брати до п'яти учасників, але мінімальна кількість гравців не повинна бути меншою за двох.
Джерело: Планета Ігор (https://planeta-igr.com/ua/)