Кавомашини – складний пристрій, особливо якщо мова йде про професійне обладнання. Такі пристрої потребують уваги користувачів і постійного планового огляду та заміни окремих витратних запасних частин і деталей.

Ремонт кавомашин і дбайливе ставлення до елементів та систем приготування кави, допоможе використовувати такі прилади десятки років. І вони не потребуватимуть дороговартісних капітальних ремонтів. Розкажемо про найпоширеніші ознаки того, коли варто звернутися до спеціалістів щодо регулювання, а можливо і ремонту та заміни окремих деталей.

 

Зміна смаку кави: мільйон причин і одне рішення

 

Смак кави став «водянистим», а всі правильні налаштування та їх регуляція не дають жодних позитивних змін. Це – симптом того, що із кавомашиною щось негаразд. Причин може бути одразу декілька:

  • леза ножів для перемелення зерен стали не такими гострими і дають крупніший помел, тому навіть ручне регулювання не допомагає відновити якісне заварювання;
  • електронагрівальний елемент для приготування води вкрився шаром осаду і не догріває воду до кипіння або встановленої температури, внаслідок чого кава не заварюється як потрібно;
  • вийшла з ладу або розбалансована система фільтрування, яка забезпечує як смак, так і аромат кави.

Це лише ті причини, які є найбільш поширеними. Але вони можуть суттєво відрізнятись від сорту кави, властивостей конкретної моделі та бренду, який виготовив кавомашину. Перед початком ремонту, необхідно провести діагностику кавомашини і лише потім починати її ремонт. Спеціалісти компанії zavari.ua пропонують якісне обслуговування та ремонт кавомашин, а також великий вибір якісної, запашної та смачної кави.

 

Якщо вода не нагрівається: тривожний симптом

Це достатньо частий випадок – кавомашина вмикається, починає нагрів води, а потім автоматично вимикає систему і іноді, навіть скидає налаштування. Причин теж може бути декілька. Перша – несправність у електросистемі. Це може бути і несправне реле, і датчик, який вийшов з ладу. Тоді кавомашина «плутається» у показниках і починає вимикатись навіть тоді, коли за алгоритмом має працювати. Можуть бути і інші причини, про які ми частково вже згадували: великий шар осаду на нагрівальному елементі або вихід з ладу електронної системи управління. Останній випадок найскладніший, адже може потребувати серйозного втручання та достатньо вартісного ремонту. Однак за ціною все одно це буде набагато дешевше, ніж купувати новий пристрій.

У кавомашині все взаємопов'язано: гідравлічна, електрична та механічна системи. Тому для якісної роботи необхідно обов’язково дотримуватись чистоти поверхонь, контролю роботи машини. І увага під час користування. Обов’язково треба терміново звертатись до майстрів, якщо виявиться якась несправність. Щоб налагодити улюблену кавомашину до того, як вона повністю вийде з ладу через необачність власника.