Голосування проти мобілізації відсутністю демобілізації пояснив Гончаренко. І згадав Стерненка

Нардеп Олексій Гончаренко ("Європейська солідарність"), який виявився єдиним депутатом ВР, що голосував проти продовження військового стану та мобілізації, пояснив свої дії принциповою позицією щодо встановлення чітких термінів служби військових, які вже кілька років перебувають у бойових частинах без будь-яких перспектив демобілізації.

За словами депутата, аномально масова система "бронювання" потенційних призовників та пов’язане з цим фактичне "прив’язування" чинних військових на невизначений термін призводить до зневіри в суспільстві, чисельних випадків СЗЧ та публічних конфліктів за участю ТЦК.  

Про це Гончаренко написав низку постів в своєму Телеграмі під час та після голосування у ВР.

"3 місяці тому, на останньому голосуванні за мобілізацію та воєнний стан, - я попереджав, що більше це не підтримаю, якщо не буде термінів служби. За цей час ніхто не поворушив і пальцем. Термінів служби немає. Хоча в Раді давно лежить мій законопроєкт, де все чітко прописано. Бусифікація продовжується.

За рік не виконано ЖОДНОЇ обіцянки Кабміну про демобілізаційний законопроєкт. Суцільна брехня", - написав нардеп під час голосування.

"Це вирок українському парламентаризму. Ради - не існує. Рада не представляє інтереси НАРОДУ. 357 - за. 1 - проти. Це мій голос. Ми з вами переможемо. Ми доб’ємось чітких термінів служби і розформування ТЦК", - написав Гончаренко вже після голосування, коли виявився єдиним депутатом, що не підтримав чергове продовження військового стану.

Також Гончаренко написав розлогий коментар, де протиставив долі військових, змушених фактично йти на фронт без права повернення, і численні верстви населення, фактично звільнені від військової служби. 

За його словами, з одного боку є "ТЦКшні патріоти, які сидять у гарних квартирах, ведуть блоги й живуть життя, розповідають про геополітику, про збереження держави і про те, що ні в якому разі не можна голосувати проти мобілізації. (Усі вони або мають фейкове бронювання, або просто підлизують Офісу Президента)… Звісно, дуже зручна позиція - сісти на жопу і роздумувати про великі шахові дошки та геополітичні зсуви. Але мені досі незрозуміло одне: чому збереження держави відбувається завжди за рахунок бідних людей із сіл та маленьких міст?".

З іншого - безправні військові: "Чому люди, які вже ЧЕТВЕРТИЙ (!) РІК воюють, не мають права побути зі своєю новонародженою дитиною більше 10 днів? Чому вони не мають права на відпочинок? Чому вони не мають права будувати кар’єру? Чому вони - найбільш безправна частка суспільства? В чому їх вина? У тому, що вони пішли захищати країну, поки стерненки та лачени пили каву в найдорожчих кав’ярнях Києва?".

Гончаренко стверджує, що його законопроєкт про демобілізацію після 18 місяців служби докорінно змінив би ситуацію. "не було б бусиків, не було б ТЦК, не було б того безправ’я, яке є просто зараз. Люди б спокійно йшли до війська, знаючи, що в них є вихід через півтора року. І більшість залишалася б у війську, або змінювала б підрозділ на той, який їм комфортніший. І це - нормально. Прямо зараз у нас є проблема СЗЧ (про яку всі мовчать і роблять вигляд, що її не існує), але вона існує. І причина саме в тому, що в нас немає чітких термінів служби. А ці проблеми накопичуються, як лавина", - резюмував депутат.

При цьому, з незрозумілих причин, Олексій Гончаренко в своєму пості зробив випад на адресу волонтера та блогера Сергія Стерненка, спочатку згадавши його в спічі про захищених від служби. А потім і в резюме посту: "А замінити хлопців на передку - є ким. Є Сергій Стерненко, є його підписники - там уже можна набрати мільйонну армію", - написав він.

Пізніше Гончаренко присвятив ще один окремий пост Сергію Стерненку, аналізуючи коментарі блогера на тему мобілізації. "Сергій продовжує блазувати. Каже, що підтримує ТЦК, але іноді вони діють, якось не так. Але заспокоює всіх своїх глядачів тим, що бусифікація абсолютно не масове явище і що правила мобілізації змінили і взагалі - все в армії вже стало набагато краще. А коли стало краще? Саме тоді, коли Сергія зняли з розшуку ТЦК", - написав депутат.

За повідомленнями ЗМІ сам Сергій Стерненко допоки не вступив в пряму перепалку з депутатом, а лише спробував спростувати деякі його заяви щодо коштовного одягу, а також щодо нібито підтримки ним окремих "неадекватних заходів" ТЦК.

Раніше Гончаренко вже критикував Сергія Стерненка за брендовий одяг на стрімах, вимагаючи від нього звітності про фінансові витрати благодійного фонду. Тоді Стерненко утримався від коментарів. Замість нього Гончаренку відповів інший волонтер та Блогер Сергій Притула, облаявши депутата "тупою мраззю" та звинувативши його в "роботі на країну-агресора".

Як повідомляли Українські Новини, Верховна Рада підтримала закон про продовження воєнного стану в Україні з 9 травня ще на 90 днів - до 7 серпня 2025 року. Проти проголосував лише один депутат - Олексій Гончаренко з "Європейської солідарності", тоді як решта його фракції одностайно підтримала це рішення.

Інформує ukranews.com