Спецпредставник президента США Дональда Трампа з питань Близького Сходу Стів Віткофф вважає, що найшвидшим способом досягти припинення вогню в Україні є надання країні-агресору РФ права власності на чотири українські області, які росіяни намагаються анексувати з 2022 року. Про це 11 квітня написало Reuters із посиланням на двох офіційних осіб США і п'ятьох інших людей, ознайомлених із ситуацією.
Віткофф уперше поділився цим "планом" із Трампом після того, як минулого тижня зустрівся з російським спецпредставником Кирилом Дмитрієвим.
Проти пропозиції Віткоффа виступив спецпредставник Трампа з питань України Кіт Келлог. Він заявив, що Україна ніколи не погодиться в односторонньому порядку передати Росії території, розповіло два джерела.
Агентство зазначило, що Трамп не змінив своєї стратегії перед поїздкою Віткоффа в Росію 11 квітня.
Російські загарбники, починаючи з 2014 року, окупували Крим, частини Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської та Харківської областей. Також під російською окупацією опинилася Кінбурнська коса, яка належить Миколаївській області.
14 червня 2024 року нелегітимний російський президент Володимир Путін озвучив так звану мирну пропозицію, у разі виконання умов якої Росія нібито згодна припинити вогонь і розпочати переговори з Україною: Україна має вивести війська з Донецької, Луганської, Херсонської й Запорізької областей і погодитися з їхнім статусом "російських територій". Окрім того, Україна має визнати окупацію Криму.
Після перемоги Трампа на президентських виборах у США в його адміністрації неодноразово говорили про потребу поступок у переговорах про закінчення війни РФ проти України. Зокрема, держсекретар США Марко Рубіо в січні назвав "нереалістичним" план України відкинути армію країни-агресора на рубежі до початку повномасштабної війни. Про поступки, на які мають піти "всі сторони", говорив і Келлог.
11 березня у Джидді (Саудівська Аравія) США й Україна провели переговори щодо встановлення миру в Україні. За словами Рубіо, на них обговорювали питання територіальних поступок.
14 березня президент України Володимир Зеленський сказав, що Україна не визнає окуповані території територіями РФ.
Міністр закордонних справ АндрійСибіга назвавтри червоні лінії Українина будь-яких майбутніх переговорах про завершення війни Росії проти України: територіальна цілісність і суверенітет України, вето на вибір народу України щодо членства в ЄС або НАТО, обмеження обороноздатності України.
Інформує gordonua.com